szymon-opara-terapia-w-relacji-gliwice

Szymon Opara

Nazywam się Szymon Opara, jestem psychoterapeutą pracującym w nurcie psychodynamicznym.

Oznacza to, że prowadzona przeze mnie psychoterapia koncentruje się na odnalezieniu przyczyn trudności psychicznych, ich przepracowaniu i wyeliminowaniu.

Pracuję z osobami pragnącymi uporać się z problemami min. 

w obszarach:

  • trudności emocjonalnych,
  • przewlekłego smutku i anhedonii (niezdolności do odczuwania radości),
  • relacji międzyludzkich (rodzinnych, partnerskich, przyjacielskich, zawodowych),
  • niskim poczuciu własnej wartości,
  • poczuciu pustki, apatii,
  • zaburzeń somatycznych,
  • poczuciu zagubienia w życiu.

Psychoterapia psychodynamiczna ma udowodnioną skuteczność kliniczną w leczeniu min. depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych, chorobliwie zaniżonego poczucia własnej wartości, dlatego ten nurt psychoterapii jest powszechnie stosowany w placówkach medycznych w tym szpitalach i ośrodkach leczenia nerwic.

Niezależnie od natury problemu, z którym się zmagasz, podstawą mojej pracy jest relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, życzliwości i poczuciu bezpieczeństwa w celu budowy bardziej satysfakcjonującego życia. 

Swoją wiedzę poszerzam szkoląc się na akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne całościowym czteroletnim kursie organizowanym przy Gabinecie Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie odbywam cykliczną superwizję, stale konsultując oraz monitorując swoją pracę.

Ukończyłem Kurs „Psychoterapia praktyczna” – organizowany przez Katedrę Psychoterapii  Uniwersytetu Jagielońskiego Collegium Medicum.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach, w centrach terapeutycznych w Warszawie i Gliwicach oraz prowadząc prywatną praktykę w Piekarach Śląskich.

Przez blisko dziesięć lat udzielałem pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach edukacyjnych.